Członkowie

Dane kontaktowe

 

Avimot sp. z o.o.
ul. Żwirki i Wigury 6 
38-400 Krosno

email: prezes@avimot.plAvimot

INFORMACJE O FIRMIE:

Spółka powstała w 2010 r. Doświadczenie i know-how firmy AVIMOT wykorzystywane są przez firmy z rozmaitych gałęzi przemysłu - od motoryzacji, poprzez przemysł lotniczy, po technologie medyczne, elektroniczne oraz informacyjne i komunikacyjne (ICT). Firma zapewnia produkty i usługi klientom (zarówno firmom z sektora MSP  jak i dużym przedsiębiorcom) dostarczając innowacyjne rozwiązania, które umożliwiają optymalizację kosztów i czasu pracy oraz produkcji, zwiększają bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Działalność

Firma oferuje usługi projektowania, modelowania, konstrukcje, organizacji, produkcji i sprzedaży rozwiązań i systemów elektronicznych dla sektorów:

- Lotnictwa

- Motoryzacji

- Mechaniki i mechatroniki

Oferta firmy Avimot dotyczy szerokiej problematyki systemów elektronicznych: pomiarowych, diagnostycznych (w tym ze sztuczną inteligencją), alarmowych, identyfikacji osób i towarów, elektroniki lotniczej i motoryzacyjnej, monitorujących i rejestrujących, systemów kontroli jakości produkcji, elektronizujących wyroby i innych. Tę szeroką klasę systemów nazywa się obecnie infosystemami elektronicznymi.

Firma stawia również na ekologiczne i energooszczędne rozwiązania, które są przedmiotem procedury postępowania patentowego. Misją spółki jest realizacja usług badawczo-rozwojowych na potrzeby własne jak i dla polskich i zagranicznych podmiotów w celu podniesienia konkurencyjności ich wyrobów. Celem firmy jest to, aby technologie stosowane dotychczas w lotnictwie wdrażać w innych dziedzinach – m.in. w przemyśle szkutniczym, motoryzacji, kolejnictwie i energii wiatrowej, w których konieczne jest zastosowanie lekkich i wytrzymałych materiałów oraz zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników.